Podstawowe błędy jakie można spotkać przy procesie pozycjonowania.

Kategoria: Pozycjonowanie

Praca polegająca na pozycjonowaniu stron jest procesem, w którym można popełnić kilka kluczowych błędów, które mogą zaważyć na efekcie końcowym. Dobrze jest na pewno wiedzieć jakie błędy są najczęściej popełniane przez początkujących pozycjonerów. Jednym z nich na pewno jest nieodpowiedni dobór słów kluczowych. Źle dobrane frazy, pod które zamierzamy się pozycjonować sprawiają, że nasza strona nie jest kojarzona z tym tematem, z którym powinna. Jeżeli pozycjonujemy się pod słowa kluczowe, które są rzadko wpisywane przez internautów w wyszukiwarkę możemy mieć spodziewać się tego, że częstotliwość odwiedzin będzie niezadowalająca. By dobrze dobrać słowa kluczowe nie trzeba koniecznie wierzyć jedynie swojej intuicji. Można oprzeć się także specjalnymi narzędziami, które dają jasny pogląd na temat tego, jakie frazy są najczęściej wpisywane przez użytkowników.

Tego rodzaju narzędzia są na przykład udostępniane przez najpopularniejszą w Polsce wyszukiwarkę Google. Innym powodem, który może być przyczyną gorszych notowań strony jest nieodpowiednia optymalizacja strony internetowej. Jeżeli strona nie będzie wykonana starannie pod względem technicznym robot indeksujący, który analizuje wszystkie dane ze strony będzie miał utrudnione zadanie. W efekcie tego informacje przez niego zebrane będą powierzchowne. Błędy jakie bardzo często się pojawiają to na przykład nieprzemyślane opisy oraz zbyt mocne przeładowanie opisów słowami kluczowymi, które użyte są bardzo często bez jakiegokolwiek sensu. Kolejnym błędem jest lekceważenie braku umieszczania słów kluczowych w nagłówkach oraz tytule. Robot indeksujący bierze to pod uwagę. Słowa kluczowe, które zawarte są w tekście powinny być dodatkowo pogrubione by dać do zrozumienia robotowi, że mają one większe znaczenie i by brał to pod uwagę. Nie należy zapominać także o zamieszczeniu słów kluczowych w podpisach obrazków. Jest to bardzo pomocne dla procesu indeksacji naszej strony. Wszystkie te szczegóły sprawią, że nasza strona nie będzie tak atrakcyjna dla wyszukiwarek. Nie warto tracić szansę na dobrą pozycję przez takie błahe niedopatrzenia.

Jak zbudować zaplecze pozycjonerskie na dobrym poziomie.

Kategoria: Pozycjonowanie

Budowanie zaplecza jest jednym ze stałych elementów przeprowadzonego przez nas pozycjonowania. Jest to jeden z procesów, bez którego nie jest możliwe osiągnięcie zadowalających wyników. Praktycznie wszystkie zabiegi i tak nie mają sensu jeżeli nie będziemy posiadać odpowiedniego zaplecza strony docelowej. Warto więc dobrze przyjrzeć się wszystkim właściwościom strony zaplecza. Specjaliści uważają, że do zaplecza trzeba podejść w takim sam sposób jak byśmy tworzyli normalną stronę. Nie może być ono przygotowane w sposób niestaranny, ponieważ ono także jest odwiedzane przez internautów. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że bardzo ważne jest to by nie zaśmiecać internetu stronami z niską wartością merytoryczną.

Niestety strony zapleczowe z reguły nie odznaczają się oszołamiającą jakością. Właściciel stron docelowych nie mają tyle czasu ani funduszy by móc skupić się na wszystkich stronach, których może być nawet kilkanaście. Warto znać wszystkie cechy dobrego zaplecza. Konieczna jest dywersyfikacja takich elementów jak: forma strony (przeważnie są to strony statyczne, blogi czy też portale tematyczne), silniki witryn oparte na WordPress, Drupal, Joomla, Blogger. Najlepiej gdy zaplecze znajduje się na innym ip niż nasza strona docelowa. Wtedy linki są mocniejsze i lepiej przyczyniają się do promocji naszej strony. Jest to konieczne, ponieważ wszystkie wyszukiwarki uważają takie postępowanie za najbardziej naturalne. Naturalność również w internecie jest ceniona i preferowana. Nie należy zapominać także, że zaplecze trzeba także linkować podobnie jak normalną stronę. Tutaj można ryzykować dodatkowo udziałem w systemie wymiany linków czy też opierać się na automatach. Takie procesy sprawią, że będziemy łatwiej podlinkować zaplecze, ponieważ zostaną one przyjęte przez seokatalogi. Potem kilka zapleczy powinno się powiązać pomiędzy sobą w taki sposób by nie była widoczna wspólna sieć powiązań, która byłaby podejrzana dla wyszukiwarki. Tak stworze zaplecze przyniesie nam najwięcej korzyści.

Komputery w promocji

Kategoria: Komputery

W okresie przedświątecznym mnóstwo jest ofert zakupu sprzętu komputerowego w promocyjnych cenach. Reklamy, gazetki i tym podobne ogłoszenia kuszą nas możliwością zakupu sprzętu wykonanego według najnowszych technologii. Zachętą są też liczne parametry komputera podawane w ulotkach wielkimi literami. No i oczywiście cena – zdecydowanie niższa niż w specjalistycznych sklepach komputerowych. Warto dodać, że promocje i okazje pojawiają się zwykle w sieciowych sklepach, których głównym profilem handlowym są produkty zupełnie innego kalibru (zabawki, art.. spożywcze itp.) Atrakcyjny wydaje się tez fakt możliwości zakupu sprzętu na korzystne raty 0%.  Dla osób, które kompletnie nie znają się na sprzęcie dane podane w ulotkach promocyjnych często robią wrażenie.

Na przykład wydajność procesora (rzadko jednak podane sa wielkości pamięci podręcznej, która ma kolosalne znaczenie dla funkcjonowania sprzętu). W ofercie nie znajdziemy też ( lub znajdziemy rzadko informacje o karcie graficznej) Nie powinniśmy kupować sprzętu, kiedy nie podano informacji, jaki typ pamięci zainstalowano na karcie graficznej) rzadko mamy też świadomość jakiego typu w reklamowanym komputerze jest dysk twardy lub płyta główna. Ważnym elementem jest tez zasilacz i tu powinniśmy wybierać takie, których producenci sa ważnymi graczami na rynku komputerowym.  Reasumując, jeśli mamy zamiar zakupić sprzęt komputerowy raczej unikajmy świątecznych okazji i nie podejmujmy decyzji bez konsultacji ze specjalistą. Może się okazać , ze w zakupionym po okazyjnej cenie modelu, oprócz dobrego procesora wszystkie inne podzespoły nie będą spełniały naszych oczekiwań. To tak, jakby w nowym modelu samochodu zamontować części od różnych aut, często wycofanych już z produkcji. Prędzej czy później, wszystko się zepsuje, a my będziemy mieli problem z serwisem gwarancyjnym. Jeśli chodzi o sprzęt kupowany w marketach, nie możemy mieć pewności, jakie podzespoły tam zamontowano. Lepiej zaufać specjalistom i wydać  więcej gotówki.

Księga podatkowa – wypełniać ręcznie czy z pomocą programu

Kategoria: Programy

Każda, nawet najmniejsza firma działająca na naszym rynku, nie może się obejść w dzisiejszych czasach bez komputera i oprogramowania. Zwykły sklep, który często drukuje ulotki promocyjne dla swoich klientów, musi posiadać oprogramowania do edytowania tekstów. To najprostszy program, z którego korzystają wszyscy. Jeśli  w jednoosobowej firmie, sami prowadzimy księgowość, przyda nam się najprostszy program księgowy. Na rynku jest ich bardzo dużo, a nasz wybór powinien być uzależniony od tego, jakie sa nasze potrzeby. Z reguły, wystarczy nam jednostanowiskowy program, bez opcji magazynu. Po prostu, program do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Mimo, iż początkowo może wydawać nam się trudny do opanowania, w rzeczywistości dzięki niemu, zaoszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy ( nie będziemy musieli płacić księgowej ). W najprostszych programach, wpisujemy bazę swoich dostawców i odbiorców. Można to zrobić przy pierwszym wpisywaniu faktur do systemu.

Następnie wpisujemy każdą fakturę. I tak, data wystawienia, data sprzedaży, adres dostawcy ( jeśli mamy go już w bazie, nie musimy za każdym razem wpisywać danych, jak to zdarza się zawsze przy ręcznym wypełnianiu księgi) kwoty z faktury netto ( program sam liczy VAT) Na samym końcu, wybieramy tylko do jakiego rodzaju kosztów, mamy zaliczyć nasz zakup ( koszty zakupu handlowego, koszty pracownicze, koszty reprezentacyjne, koszty amortyzacyjne, koszty inne). Kiedy wpiszemy już wszystkich dostawców – a zajmuje to naprawdę niewiele czasu, pozostaje nam już tylko wpisać odbiorców naszych towarów bądź usług. Jeśli mamy kasę fiskalną, spisujemy dane z miesięcznego raportu. Jeśli wystawialiśmy faktury, wpisywanie do programu, odbywa się taka sama metodą jak wpisywanie dostawców. Kiedy uzupełnialiśmy księgę ręcznie, musieliśmy wszystko obliczać za pomocą kalkulatora. Programy komputerowe zrobią to za nas. Upraszczając, program wypełnia za nas także deklaracje podatkowe, które wystarczy tylko wydrukować i zanieść do urzędów.

Program dla płatników ZUS

Kategoria: Programy

Wszyscy przedsiębiorcy, obowiązkowo podlegają ubezpieczeniom społecznym w ZUS. W związku z tym, ustawowo zobowiązani sa do comiesięcznego składania deklaracji i licznych raportów za siebie i zatrudnionych współpracowników. Jest przy tym bardzo dużo biurokracji, dlatego idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która prowadzi firmę, jest program komputerowy,  służący właśnie do sporządzania wymaganej prze ZUS dokumentacji ubezpieczeniowej i rozliczeniowej. Program jest całkowicie bezpłatny i ułatwia transmisje dokumentów miedzy płatnikiem – czyli przedsiębiorcą, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Każdy jest w stanie opanować to oprogramowanie. Kiedy już wpiszemy do jego bazy danych wszystkie swoje dane, dane swoich współpracowników, a także podstawy wymiary składek, tak naprawdę program zrobi wszystko za nas. O ile oczywiście wszystkie dane zostaną wprowadzone w sposób poprawny. Ludzie, które pracują na tych programie,  nie wyobrażają już sobie powrotu do ręcznego wypełniania raportów imiennych za każdego pracownika i ogólnej deklaracji rozliczeniowej.

Większość z nas, już dawno odzwyczaiła się od ręcznego pisania, dlatego comiesięczne wypełnianie kilku, a nawet kilkunastu kartek jest sytuacja nie do przyjęcia. Program jest tak napisany, ze nie ma możliwości, aby źle policzył należną składkę. A to bardzo ważna informacja. Każdy jest tylko człowiekiem, przy ręcznym podliczaniu, może się zdarzyć, że pomylimy się w obliczeniach i opłacimy składkę, na przykład w niepełnej wysokości. Nawet, jeśli jest to tylko kilka złotych, odsetki naliczone od takiej pomyłki to najmniejszy problem dla przedsiębiorcy. Jeśli płacimy dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, a znajdziemy się na zwolnieniu lekarskim, taka pomyłka w obliczeniu, może nas kosztować więcej. Zakład Ubezpieczeń Społecznych pozbawi nas zasiłku chorobowego i przedsiębiorca będzie musiał czekać kolejne 90 dni na to, aby zyskać ponowne uprawnienia do zasiłku, a  zaległe pieniądze z tego tytułu, nie zostaną również wypłacone.