Zdobywanie linków.

Kategoria: Pozycjonowanie

Zdobywanie linków jest podstawowym zadaniem każdego pozycjonera. Nie jest to prostym zadaniem zdobycie linków wartościowych. Zagrożenia z nimi związane są powszechnie znane każdemu specjaliście. Jeżeli zajmujemy się pozycjonowaniem nowej domeny należy pamiętać, że nie należy za wszelką cenę od razu zdobyć multum linków. Ważne jest by przybywało ich kilka w określonym czasie. Stopniowe pięcie się w rankingach nie wzbudzi podejrzeń wyszukiwarek, które bardzo często nieufnie patrzą na strony, które notują bardzo szybki i dynamiczny przyrost linków. Częstą praktyką jest to, że jeżeli ilość linków w przeciągu krótkiego czasu zwiększy się w nienaturalny sposób domena może wpaść w filtr. Może w nim pozostać w niektórych przypadkach nawet kilka miesięcy. Na coś takiego nie można sobie pozwolić.

Przyrost linków przynajmniej na początku powinien być równomierny. Na początku najlepsze zdaniem specjalistów z dziedziny pozycjonowania są linki stałe, które pochodzą z innych serwisów tematycznych, dobrych katalogów oraz presell pages. Dopiero w momencie uzyskania stabilnej pozycji można pomyśleć o dopalaniu linków. W czasie zdobywania linków konieczne jest to by pamiętać o zróżnicowaniu odnośników. Jeżeli wszystkie linki prowadzące do Twojej strony posiadają identyczny opis, to są spore szanse na to, że wyszukiwarka zdecyduje się na nałożenie kary w postaci filtra. Zdobywając nowe linki trzeba również brać pod uwagę to, z jakimi stronami są one powiązane. Tak zwane złe sąsiedztwo również może przyczynić się do tego, że nowo pozyskane linki nie będą tak wartościowe jak się spodziewaliśmy, a nawet przeciwnie. Mogą się okazać bardzo szkodliwe dla naszej witryny internetowej. Przy pozycjonowaniu trzeba więc unikać stron, które oferują swoim użytkownikom kontrowersyjne treści. Chodzi o strony na takie tematy jak erotyka, hazard, czy też leki. Może się tak zdarzyć, że będziemy mieli do czynienia z farmą linków. Jest to strona przeznaczona wyłącznie do podlinkowania swoich stron. Nie ma ona wielkiej wartości merytorycznej i przez ma linki słabej jakości. Wchodzenie z nimi we współpracę nie jest zbyt rozsądnym posunięciem.

Zagrożenia związane ze zdobywaniem linków.

Kategoria: Pozycjonowanie

Zdobywanie linków prowadzących do naszej strony z pewnością jest jednym z głównych zadań każdego pozycjonera. Nie sztuką jest jednak ich zdobycie, ale świadectwem dobrych umiejętności jest procedura, która do tego prowadzi. Oczywiście istnieją programy, które zapewniają bardzo szybki i łatwy przyrost linków, ale w perspektywie czasu okazuje się, że jest to raczej rozwiązanie skuteczne jedynie na krótką metę. Pozycjonowanie jest procesem żmudnym, który wymaga rozwagi oraz strategicznego myślenia. Rozwaga jest zalecana przede wszystkim w momencie, gdy przychodzi nam pozycjonować młodą stronę internetową. Można powiedzieć, że tego rodzaju strona z małym stażem jest poddawana znacznie bardziej rygorystycznej kontroli przez roboty indeksujące. Starsze domeny cieszą się już znacznie większym zaufaniem. Jeżeli na stosunkowo młodej stronie w krótkim odstępie czasu pojawi się masa linków od razu wzbudzi to podejrzenia, które w ostateczności mogą zakończyć się nałożeniem filtra, który będzie obowiązywał nawet kilka dobrych miesięcy.

Osoby, które dopiero zaczynają pozycjonować swoją stronę bardzo często nie są świadome zagrożeń, jakie na nie czyhają. Jednym z nich mogą być na przykład farmy linków. Są to strony, które z reguły nie zawierają zbyt bogatych treści i służą jedynie do umieszczenia na nich linków do danych witryn. Oczywiście linki te są słabej jakości i mogą być większym zagrożeniem niż korzyścią. Nie warto także umieszczać swoich odnośników na stronach, które dotyczą erotyki czy też pornografii. To samo tyczy się hazardu czy też medykamentów niejasnego pochodzenia. Mało owocna może się okazać współpraca z takimi stronami, które są przeoptymalizowane. Polega to na tym, że strona w swoich meta tagach posiada zbyt duże ilości słów kluczowych. W pozycjonowaniu nie obowiązuje zasada, że dobre strony są nafaszerowane słowami kluczowymi. Wszystko powinno obywać się z wyczuciem. Bardzo łatwo sprawdzić czy dana strona jest dobrze optymalizowana. Wystarczy jedynie zerknąć w strukturę jej kodu html.

Konsekwencje nieetycznych metod pozycjonowania.

Kategoria: Pozycjonowanie

Nieetyczne metody pozycjonowania kuszą przede wszystkim możliwością osiągnięcia dobrych wyników w krótkim przeciągu czasu. Takie metody pozycjonowania łączą się jednak z możliwością otrzymania bardzo surowej kary, która może niemal całkowicie zatrzymać naszą stronę w miejscu nawet na kilka miesięcy. Wyszukiwarki mają kilka sposobów na to jak ukarać źle pozycjonowaną stronę. Najbardziej drastycznym posunięciem, jakiego możemy się spodziewać ze ich strony to nałożenie bana. Oznacza to ni mniej ni więcej to, że nasza strona zostaje usunięta z indeksu wyszukiwarek. Bardzo często jest to gwóźdź do trumny witryny. Dzięki temu ruch na stronie potrafi spaść niemal do zera. Jedynie strony, które mają oddanych użytkowników, którzy adres strony mają zapisany na przykład w ulubionych zakładkach są w stanie regularnie ją odwiedzać. Osoby, który wpisywały adres ręcznie w wyszukiwarkę nie będą w stanie na nią trafić, ponieważ nic ciekawego im się nie pojawi. Istnieje bardzo prosty sposób, który pozwala na to by sprawdzić czy dana strona została zbanowana. Wystarczy zapytać o liczbę za indeksowanych podstron dla danej domeny. Jeżeli domena jest za indeksowana otrzymamy w wynikach szereg podstron.

Jeżeli strona jest zbanowana nic nam się nie pojawi. Nie zawsze jednak takie zjawisko oznacza od razu bana. Nie należy zbyt szybko popadać w panikę. Zerowe wyniki mogą być jeszcze spowodowane innymi czynnościami. Przykładowo może to być spowodowane tym, że robot nie zdążył jeszcze za indeskować domeny. Czasem może być również tak, że dostęp do strony jest utrudniany robotowi. Mniej drastycznym środkiem represji, który stosowany jest przez wyszukiwarki jest filtr. Polega to na tym, że storna zostaje karnie przesunięta na niższe pozycje w wyszukiwaniach organicznych. Praktycznie musi swoje wszystkie działania pozycjonujące zaczynać od nowa. Jest to proces mozolny, który wymaga sporego poświecenia swojego wolnego czasu. Są one nakładane automatycznie i również automatycznie są usuwane.

Jak śledzić postępy w pozycjonowaniu.

Kategoria: Pozycjonowanie

Postępy z zakresu pozycjonowania można śledzić na kilka sposobów. Stała kontrola wszystkich poczynań i ich skuteczności jest konieczna, ponieważ daje ona możliwość korygowania wszystkich niesprawdzających się sposobów wpływania na wzrost popularności naszej strony internetowej. Kontrola jest na pewno kluczem do sukcesu. Oczywiście pod warunkiem, że potrafimy z niej wyciągnąć odpowiednie wnioski i zmienić swoje dotychczasowe postępowanie. Do prowadzenie odpowiedniej kontroli najlepsze będą statystyki. Statystyki oglądalności to element niezbędny to stałego monitorowania efektów pozycjonowania. Dzięki wskazówką jakie nam dają możemy na przykład znacznie lepiej zoptymalizować swoją stronę oraz dowiedzieć się na co zwracają uwagę użytkownicy, którzy odwiedzają naszą witrynę. W internecie do wyboru jest wiele statystyk, które nastawione są na różne aspekty. Za te najlepsze trzeba płacić. Dla początkujących pozycjonerów dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z darmowych programów, które opracowują statystyki na nasze potrzeby.

Nie są one typowymi statystykami, ale znacząco ułatwiają podejmowania strategicznych decyzji dotyczących dalszego pozycjonowania. Jednym z podstawowych darmowych systemów statystyk jest Stat24. Jest on stworzony z myślą o polskich pozycjonerach. Innym popularnym systemem statystyk jest WebTools. Pozwala on śledzić ruch mający miejsce na naszej stronie. Dzięki niemu możliwe jest sprawdzenie, z której wyszukiwarki pochodzi najwięcej osób, które decydują się na odwiedzenie naszej witryny. Wszystkie darmowe usługi są do wykorzystanie pod warunkiem, że zdecydujemy się na założenie konta. Wtedy mamy możliwość ze statystyk, które dotyczą linków wychodzących oraz wielu innych. Narzędzia WebTools pomocne są w sprawdzaniu wartości PageRank. Z punktu widzenia każdego pozycjonera jest to na pewno bardzo ważne by wiedzieć wszystko o tym czynniku. Ma to znaczący wpływ na to jak należy pozycjonować daną stronę. PR można sprawdzać tutaj nie tylko dla jednej strony, a kilku, co na pewno jest sporym udogodnieniem.

Najważniejsze rodzaje linków.

Kategoria: Pozycjonowanie

Pozycjoner może pokusić się o podział linków na kilka rodzajów. Jednym z nich na pewno są linki wychodzące. Linki wychodzące możemy podzielić na dwie grupy- wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wewnętrzne to takie, które odsyłają gości do innych podstron naszego serwisu. Zewnętrzne pełnią zupełnie inne zadanie. One wysyłają ludzi to innej strony internetowej. Dobrze jest przestrzegać kilku podstawowych zasad, które dotyczą linków wychodzących. Pierwsza z nich mówi nam o tym, że liczbę linków należy stale monitorować i utrzymywać na stałym poziomie. Umowną granicą jest granica 100. Więcej odsyłaczy to większe ryzyko otrzymania filtra. Druga zasad mówi , że należy starać się tak rozplanować rozmieszczenie swoich linków by były one unikalne. Niepotrzebne jest umieszczanie dwóch tych samych linków, ponieważ robot indeksujący może wtedy natrafić na niepotrzebne problemy.

Linki zewnętrzne są bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na to jak nasza strona widziana jest w wynikach organicznych oraz przez samych odwiedzających. Najlepsze jest to by odnośniki prowadziły do stron, które powiązane są z naszym profilem działania. Najlepsze są te odnośniki, które prowadzą do stron, które cieszą się największym autorytetem w oczach większej rzeszy internautów. Takie odsyłacze sprawiają, że nasza stronach uznawana jest przez wyszukiwarkę za stronę zawierającą merytoryczną treść. Teza ta jest jednak nie do końca sprawdzona. Rozsądna liczba linków na naszej stronie jest również bardzo ważna z powodu innego aspektu. Im więcej linków na stronie tym ich siła staje się mniejsza. Lepiej być obecnym na stronie mniej popularnej, która ma kilka linków niż podlinkować się do strony, która co prawda jest popularna, jednak posiada zbyt dużo odnośników. Wtedy szansa kliknięcia właśnie w nasz nie jest taka wielka. Niezbyt rozsądnym rozwiązaniem jest dopuszczanie się kupowania i sprzedawania linków. Choć wyszukiwarki czasem mają problem z rozpoznaniem, który link jest dodany naturalnie, a który nie trzeba być uważnym, ponieważ Google czasem przeprowadza specjalne akcje wymierzone w tego rodzaju procedurę.