Pozycjonowanie stron internetowych. Podstawowe informacje.

Kategoria: Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem, który ma za zadanie uplasować naszą stronę internetową na pierwszym miejscu w wyszukiwaniu organicznym w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych. Jeśli chodzi o Polskę mowa jest o wyszukiwarce Google, która skupia u siebie blisko dziewięćdziesiąt pięć procent udziałów w rynku. Wyszukiwarka ma wiele do powiedzenia jeśli chodzi o przeprowadzanie procesu pozycjonowania. Każda wyszukiwarka posiada specjalny proceder, który sprawia, że jeden strony znajdują się wyżej, a drugie błyskawicznie spadają na niższe pozycje. W przypadku Google za ten proces odpowiadają roboty indeksujące, które swoją pracę wykonują niemal automatycznie. Roboty są przeznaczone do zbierana informacji na temat danej strony internetowej. Roboty wypuszczane są w miejscach, w których pojawia się wiele odnośników. Idealnymi miejscami na początek są katalogi stron. Innym miejscem, gdzie bardzo często robot rozpoczyna swoją pracę jest strona, która jest popularna i zawiera sporo odsyłaczy. Tuta j panuje prosta zasada, która mówi, że im więcej odnośników tym lepszy wybór.

Po uruchomieniu specjalnego programu robot zaczyna analizować stronę internetową i wyniki wysyła do centrali. Informacje analizowanie przez robota są objęte ścisłą tajemnicą. Petycjonerzy mogą się jedynie domyślać co jest brane przez nich pod uwagę w pierwszym rzędzie. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że preferencje Google w tej kwestii co jakiś czas ulegają zmianie. Oczywiście z racji tego, że internet jest ogromną przestrzenią jeden robot nie wystarczy. Wyszukiwarki mają ich setki jeśli nie tysiące. Dzięki temu indeksowanie stron przebiega znacznie szybciej i wyniki są zdecydowanie szybciej widoczne. Każda strona jest lepiej widziana przez robota jeżeli jest dobrze zoptymalizowana. Najlepiej jest w momencie, gdy do naszej strony prowadzi wiele wartościowych odnośników. Nie bez znaczenia jest także to by nawigacja obecna na naszej stronie była możliwie jak najlepiej zaplanowana.

Pozycjonowanie stron. Co może dać?

Kategoria: Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych może się okazać bardzo ważnym czynnikiem, który może sprawić, że nasza strona internetowa będzie cieszyła się większą popularnością. W dzisiejszych czasach posiadanie dobrze wypozycjonowanej strony internetowej jest na wagę złota. Wszyscy coraz częściej w pierwszej kolejności po informacje sięgają właśnie do internetu. Tam także szukają produktów oraz usług. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych daje wiele korzyści, które osiągane są dość niewielkim nakładem finansowym. Pozycjonowanie prowadzi w głównej mierze do wzrostu odwiedzin na naszej stronie. Jak wynika z przeprowadzonych badań internauci wpisując w wyszukiwarkę daną frazę skupiają się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Oczywiście najlepiej jest znaleźć się w pierwszej trójce wyników.

To jednak nie jest gwarancją sukcesu. Bardziej świadomi użytkownicy internetu mają już taką świadomość, że doskonale wiedzą, że pierwsze trzy wyniki mogą być nastawione jedynie na zarabianie na udostępnianiu banerów. Dla nich więc prawdziwie przydatne treści znajdą się na pozycjach od trzy do dziesięć. Tam bardzo często w pierwszej kolejności kierują swoje kroki. Wysoka liczba odwiedzin jest bardzo ważna w momencie, gdy decydujemy się na prowadzenie sklepu internetowego. Im więcej odwiedzających tym większe prawdopodobieństwo tego, że otrzymamy więcej zamówień. Konieczne jest także to by zapewnić swojej stronie ruch osób, które naprawdę interesują się danym tematem. Nie sztuką jest sprowadzenie na stronę użytkownika, który nie jest zainteresowany kupnem towarów przez nas oferowanych. Największym wyzwaniem dla pozycjonera jest więc sprawienie by strona była odwiedzana przez tych, którzy mogą zapewnić firmie dochody lub też będą odwiedzali stronę więcej niż raz w tygodniu czy miesiącu. Stali użytkownicy wpływają pozytywnie na jakość strony i jej pozycję w wynikach organicznych. Za takie usługi są w stanie zapłacić bardzo dużo bo i tak w perspektywie czasu będzie to dla nich najlepszym wyborem.

Słowa kluczowe przy pozycjonowaniu.

Kategoria: Pozycjonowanie

Wybranie słów kluczowych jednym z najważniejszych czynności, które przygotowują stronę do skutecznego pozycjonowania. Właściwie od tego wyboru powinno się rozpocząć całe pozycjonowanie. Wiadomo jest przecież, że w internecie krążą frazy, które użytkownicy najczęściej wpisują w wyszukiwarkę. Każdy temat ma praktycznie takie zwroty, które przychodzą na myśl wielu ludziom. Na tym właśnie polega pozycjonowanie by wiedzieć jakie słowa przychodzą na myśl w pierwszej kolejności. Na szczęście nie trzeba być jasnowidzem by wiedzieć, które frazy są popularne. Google udostępniło swoim użytkownikom specjalne opcje, które doskonale pokazują pod co warto się pozycjonować. Jednym z takich przydatnych narzędzi jest bez wątpienia Google Keyword Tool. Mamy tutaj do dyspozycji opcje, które pozwolą nam znaleźć frazy, które są najpopularniejsze zarówno w języku angielskim jak i polskim.

Dla nas oczywiście bardziej korzystne będzie pozycjonowanie się pod polskie frazy, ponieważ działamy jedynei na swoim terytorium. Program jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Nie potrzeba zupełnie żadnych umiejętności z zakresu programowania czy informatyki. Wszystkie dane może sprawdzić każdy. Nie zajmuje to wiele czasu, a na pewno daje spore rozeznanie na rynku. Popularności słów kluczowych można sprawdzić jeszcze na kilka innych sposobów. Można na przykład podpatrzeć poczynania konkurencyjnych stron internetowych. Za pomocą odpowiedniego pluginu możliwe jest sprawdzenie pod jakie frazy kluczowe pozycjonowane są strony, które znajdują się na pierwszym miejscu w wyszukiwaniu organicznym. Odpowiednie zastosowanie narzędzi Google daje jeszcze szereg innych możliwości. Na przykład dzięki nim możesz stwierdzić jakie frazy są trudne do wypozycjonowania, a jaki choć są mniej popularne dają nadzieje na to, że doprowadzą internautę właśnie do naszej strony. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że czasem o niektóre frazy trwa zażarta konkurencja, w czasie gdy mniej popularna może okazać się dużo bardziej skuteczna.