Własna strona

Kategoria: O tworzeniu stron, Pozycjonowanie

Każda firma, zarówno mała jak i średnia, posiada dziś własną stronę internetową. Jeśli nie ma cię w sieci nie istniejesz. To twierdzenie od dobrych pięciu lat funkcjonuje w naszej świadomości. Pamiętajmy zatem, że dzisiaj własna strona www jest wizytówką naszej firmy, to w pierwszej kolejności klienci do niej sięgną niż po tradycyjny folder reklamowy. Strona stronie nie równa. Najważniejszym aspektem jest tworzenie stron www dla firm, zaczynając od strony głównej portalu. Poprzez nią można sukcesywnie kreować wizerunek swojej firmy. Dlatego tworzenie stron www zlecić lepiej specjalistom.

Samodzielne tworzenie stron www, często jest narażone na liczne błędy. Okropna grafika, przechodzi powoli w przeszłość, szczególnie w dobie nowoczesnych programów i szablonów. Razi jednak beznadziejna nawigacja, oraz przeładowanie informacji na stronie głównej. Reguła im mniej tym lepiej, sprawdza się w przypadku strony głównej najlepiej. Okazuje się bowiem, że większość internautów kończy przeglądanie witryny właśnie na stronie głównej.

Błędy przy tworzeniu stron

Kategoria: O tworzeniu stron, Pozycjonowanie

Wiele się mówi na temat tworzenie stron www, o tym jak powinny wyglądać, za co należy się zabrać w pierwszej kolejności i tym podobne. Mało się jednak mówi, o tym jak strona nie powinna wyglądać. Wymienienie, kilku ważnych błędów, których powinniśmy unikać przy tworzenie stron www, z pewnością pomoże nam uniknąć wręcz szkolnych błędów. Po pierwsze jak ognia trzeba unikać wszelkich efektów specjalnych, które by miały podnieść atrakcyjność naszej witryny, między innymi takich jak migający kolor tła. Lepie też od razu zrezygnować z innych efektów, jak animacje.

Wbrew pozorom wpłyną, one negatywnie na odbiór naszej witryny. Tworzenie stron www najlepiej zacząć od bardziej profesjonalnej strony. Jeśli nie bardzo wiemy, jak nasza strona ma wyglądać, poprzeglądajmy istniejące już witryny, profesjonalnych portali. Doskonałym przykładem jest na przykład Onet czy gazeta. Pamiętajmy oczywiście by nie kopiować w ślepo wszystkich założeń danego serwisu, można się zainspirować, ale tworzona strona, ma być tylko naszego autorstwa.

Blogi jak strony

Kategoria: O tworzeniu stron, Pozycjonowanie

Nowoczesne blogi, swoim wyglądem przypominają profesjonalne strony internetowe. Orędownicy łatwych rozwiązań, radzą zatem by zrezygnować z tworzenia stron internetowych na rzecz zakładania blogów. Owszem mają dużo racji, jeśli na stronie pragniemy dzielić się tylko naszą pasją, czy pisarstwem. Tworzenie stron www, jest jednak konieczne, jeśli chcemy założyć stronę firmową dla przedsiębiorstwa. Blog wyglądałby mało poważnie, strona bardziej uwiarygodni nas w oczach klientów. Utrzymanie, i tworzenie stron www jest znacznie bardziej kosztownym, niż założenie i administrowanie bloga.

Tworzenie stron www, daje nam jednak nieporównywalnie większe możliwości, niż zwykłe blogi. Po pierwsze możemy witrynę pozycjonować, ustawić na wyższych wynikach w wyszukiwarkach. Stale może rozbudowywać nasz serwis, dodając co jakiś czas nowe wpisy. Wiele też zależy od tego, o czym traktuje dany serwis. Gdy jednak ma on być rozbudowany, a treści na stronie ma być dużo, zwykły blog w zupełności nie wystarczyłby.

Tworzenie stron internetowych

Kategoria: O tworzeniu stron, Pozycjonowanie

Tworzenie strony internetowej wiąże się z kilkoma następującymi po sobie procesami, które mają wpływ na ogólne działanie projektowanej strony www, jak również na to, czy strona jest widoczna dla użytkowników sieci. Pierwszym zadaniem każdego projektanta jest zapoznanie się z oczekiwaniami swoich klientów, ich działalnością. Następnie osoba tworząca strony stara się określić cele strony, która powstanie, jak również targetu serwisu. Czwartym zadaniem w momencie projektowania strony będzie opracowanie strategii strony online, oraz stworzenie jej makiety.

Następnie jest projektowany layout, a także szata graficzna dopasowana do charakteru przedsięwzięcia. Kolejno tworzy się dopasowane oprogramowanie i system CMS. Na koniec utworzona strona jest testowana i instalowana w sferach klientów, którzy mogą na nią wejść i skorzystać z wszystkich dobrodziejstw na niej umieszczonych. Bardzo często tego typu strony są wyposażone w możliwość rejestracji tworzenia kont. Takie dane są katalogowane. Takie strony są wtenczas bardziej rozbudowane od klasycznych stron, ale bardziej wszechstronne.

Projektowanie stron www

Kategoria: O tworzeniu stron, Pozycjonowanie

Projektowanie stron www jest ściśle powiązane z kolejnymi etapami, jakimi jest optymalizacja strony, jak również pozycjonowanie. Dlatego też tworzona strona powinna być od samego początku wykonana dobrze, według norm i standardów. Bardzo ważne jest to, żeby strona była przyjazna wyszukiwarkom online. Od tego zależy, czy będzie widoczna dla użytkowników sieci i tym samym przez nich odwiedzana. Własna strona internetowa jest znakomitą reklamą dla firm, ale również możliwością promowania swojej wizytówki, czy swoich wpisów.

Tematyka stron online jest bardzo różna, w różnych celach jest także wykorzystywana. Nie tylko w biznesie, ale również przez prywatne osoby. Zaletą odpowiednio zaprojektowanej strony będzie jej znakomita nawigacja, przejrzystość, estetyka, dobrze dobrana szata graficzna, jak również najwyższa jakość. Możemy wyróżnić kilka rodzajów napotykanych w sieci stron www, jakimi są strony internetowe utworzone pod sklepu online, pod portale społecznościowe, strony z ogłoszeniami, portale randkowe, tudzież portale branżowe.