Komputery w promocji

Kategoria: Komputery

W okresie przedświątecznym mnóstwo jest ofert zakupu sprzętu komputerowego w promocyjnych cenach. Reklamy, gazetki i tym podobne ogłoszenia kuszą nas możliwością zakupu sprzętu wykonanego według najnowszych technologii. Zachętą są też liczne parametry komputera podawane w ulotkach wielkimi literami. No i oczywiście cena – zdecydowanie niższa niż w specjalistycznych sklepach komputerowych. Warto dodać, że promocje i okazje pojawiają się zwykle w sieciowych sklepach, których głównym profilem handlowym są produkty zupełnie innego kalibru (zabawki, art.. spożywcze itp.) Atrakcyjny wydaje się tez fakt możliwości zakupu sprzętu na korzystne raty 0%.  Dla osób, które kompletnie nie znają się na sprzęcie dane podane w ulotkach promocyjnych często robią wrażenie.

Na przykład wydajność procesora (rzadko jednak podane sa wielkości pamięci podręcznej, która ma kolosalne znaczenie dla funkcjonowania sprzętu). W ofercie nie znajdziemy też ( lub znajdziemy rzadko informacje o karcie graficznej) Nie powinniśmy kupować sprzętu, kiedy nie podano informacji, jaki typ pamięci zainstalowano na karcie graficznej) rzadko mamy też świadomość jakiego typu w reklamowanym komputerze jest dysk twardy lub płyta główna. Ważnym elementem jest tez zasilacz i tu powinniśmy wybierać takie, których producenci sa ważnymi graczami na rynku komputerowym.  Reasumując, jeśli mamy zamiar zakupić sprzęt komputerowy raczej unikajmy świątecznych okazji i nie podejmujmy decyzji bez konsultacji ze specjalistą. Może się okazać , ze w zakupionym po okazyjnej cenie modelu, oprócz dobrego procesora wszystkie inne podzespoły nie będą spełniały naszych oczekiwań. To tak, jakby w nowym modelu samochodu zamontować części od różnych aut, często wycofanych już z produkcji. Prędzej czy później, wszystko się zepsuje, a my będziemy mieli problem z serwisem gwarancyjnym. Jeśli chodzi o sprzęt kupowany w marketach, nie możemy mieć pewności, jakie podzespoły tam zamontowano. Lepiej zaufać specjalistom i wydać  więcej gotówki.

Komputery stacjonarne czy przenośne.

Kategoria: Komputery

Przy zakupie komputera, zastanawiamy się czasami, jaki rodzaj wybrać, przenośny czy stacjonarny. Wszystko zależy od tego, do jakich konkretnie prac będzie nam potrzebny tego rodzaju sprzęt. Zdecydowanie większa popularnością cieszą się w ostatnim czasie, komputery przenośne. Przydatne sa zwłaszcza dla osób, które wykonują pracę w różnych miejscach. Będą to więc agenci ubezpieczeniowi, pośrednicy nieruchomości, doradcy finansowi, architekci, sprzedawcy samochodów. Przenośny komputer, to podstawowe narzędzie pracy dla przedstawicieli handlowych, którzy podczas wizyt u klientów, mogą dzięki temu, w dowolnym miejscu dokonywać prezentacji. Studenci również opowiadają się za komputerami przenośnymi, ponieważ mogą od razu notować treść poszczególnych wykładów.

Lekarze korzystają z nich natomiast, zarówno w gabinetach, jak i podczas wizyt domowych. Nie sa bowiem w stanie, zapamiętać wszystkich refundowanych leków, po nowelizacji ustawy zdrowotnej. Niektóre zawody wymagają dyspozycyjności nawet przez okres urlopowy, sa też pracownicy, którzy wykonują prace online, niezależnie od miejsca , w jakim się znajdują. W takich sytuacjach, najbardziej korzystnym wyborem, również będzie komputer przenośny, którego możemy zabrać w każdą podróż, niezależnie od szerokości geograficznej. Wystarczy nam tylko dostęp do Internetu i już realizujemy wymóg dostępności dla swojego szefa o każdej porze dnia. Zdecydowanie więcej atutów ma komputer przenośny. Sa oczywiście miejsca i zawody, gdzie nie jest on potrzebny. Będzie to na przykład mały sklep dowolnej branży, warsztat samochodowy i tym podobne, gdzie komputer stacjonarny spełni swoje zadanie w zupełności.  Jednak zdecydowana, większość wybiera ten przenośny. Oszczędzamy dzięki temu czas, zlecone zadania możemy wykonac w dowolnym miejscu i czasie.  Warto również dodać, ze popularne laptopy zajmują coraz mniej miejsca. Te najnowocześniejsze, zmieszczą się nawet w niewielkiej damskiej torebce. Ceny dobrych komputerów zależą od producentów.

Komputer w pracy

Kategoria: Komputery

Kto z nas lubi urządzenia elektroniczne? W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba lubić elektroniki. Ona nas po prostu otacza i należy się z tym zgodzić. Jest to potrzebne nam wszystkim, aby świat postępował do przodu. Niektórzy oczywiście bronią się przed tym, zapierają się. Lecz ich wysiłki często są zupełnie pozbawione sensu i na nic się nie zdają. W otaczającym nas świecie komputery są bardzo ważne, potrzebne i wszechobecne. Pojawiają się nawet w miejscach, gdzie do tej pory nikt o nich nie słyszał. Nie ma się tutaj co dziwić, trzeba po prostu się do tego jakoś przyzwyczaić. Poza tym nawet najpopularniejszym kierunkiem studiów jest informatyka. Nikt nie jest w stanie temu stanowi rzeczy się sprzeciwić. Jedną z rzeczy, jaką wymusza na nas komputer w pracy jest swoisty bezruch. Czasami praca trwa po kilka do kilkunastu godzin dziennie. Jeśli spędza się go praktycznie ciągle przed ekranem komputera, to nie można uniknąć różnego rodzaju powikłań zdrowotnych, których wynikiem jest nasza praca bardzo ważne jest, by znaleźć umiar i znać swoje prawa jako pracownika.

Jeśli przebywa się dziennie wiele godzin przy komputerze, to bardzo ważne jest, aby robić sobie przerwy. Bez nich człowiek jest skazany na to, że ciągle się garbi, wysila wzrok i jest zmęczony psychicznie takim trybem pracy. Nie jest ważne wtedy za bardzo, czym się zajmujemy – czy piszemy artykuły, czy pochłania nas pozycjonowanie, czy liczymy wydatki firmy. Komputer w pracy jest narzędziem prawie doskonałym, które nie tylko pomaga w codziennych obowiązkach, ale sprawia, że czas pracy się skraca, że jest ona łatwiejsza i bardziej dostępna. Wszystko oczywiście zależy od tego, jaki zawód uprawiamy. Na przykład przecież każdy informatyk wie, że i tak większość swojego życia będzie siedział przed komputerem. Nie jest to dość proste, lecz trzeba się z tym pogodzić. Jeżeli istniej w nas ta świadomość, to z cała pewnością dużo łatwiej idzie nam taka praca. Wiele godzin przy biuru męczy, więc jeśli ktoś absolutnie nie jest pasjonatem komputerów.

Komputerowa rozrywka

Kategoria: Komputery

W naszych czasach komputery są podstawowym narzędziem pracy. Ale nie tylko. Znajdą się oczywiście osoby, które będą uważały inaczej. Są to ludzie, którzy dużo energii tracą na to, by odłączyć się od współczesności. Warto jednak zauważyć, że niektóre urządzenia są naprawdę ciekawe i nie trzeba się od razu tak nagle i brutalnie od nich odcinać na samym początku dla każdego użytkownika komputery są po prostu zabawą. Człowiek uczy się obsługiwać tę maszynę i zauważa nareszcie, że jest to ciekawe, zagadkowe. Najlepiej obsługi tego urządzenia uczą się małe dzieci. Starsi ludzie natomiast maja nie lada kłopoty z nauka prostych czynności i komend. Mimo tego, że jest to narzędzie naszych czasów, jeszcze nie każdy ma go w domu. Jest to jednak objaw coraz rzadziej występujący, który niedługo po prostu zaniknie. W czasie wolnym od pracy – lub właśnie trakcie jej trwania – ludzie w różny sposób mogą się bawić za pomocą komputera. Jest to możliwe, ponieważ nawet bez dostępu do ogólnoświatowej sieci można zagrać w najprostsze gry, takie jak saper czy pasjans. Nie jest to skomplikowane, choć potrafi bardzo mocno wciągnąć.

Dlatego trzeba uważać, żeby nie uzależnić się od tego rodzaju gier i zabaw. Ludziom czasami wydaje się, że niewinny kwadrans przy komputerze nie wpłynie na ich zdrowie. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ po prostu wystarczy regularnie się tym zajmować, by zauważyć u siebie potrzebę ciągłego korzystania z komputera. Jeśli natomiast mamy dostęp do Internetu, to zaczynają się schody. Tam możemy za pomocą różnych programów i portali zagrać w co tylko chcemy. Już nawet nie musimy za dostęp do danych aplikacji płacić. Jest to bardzo miłe, lecz nieszczególnie bezpiecznie dla dzieci. Młodzi ludzie powinni najpierw się nauczyć czytać i spędzić trochę czasu przy książkach, by potem móc spokojnie zacząć się zajmować komputem. Jeśli nie będą od małego używali książek, to mogą później nigdy już do nich nie sięgnąć. Ich zdolność uczenia będzie związku z tym bardzo ograniczone i będą cierpiały z tego powodu.

Komputer dla dzieci

Kategoria: Komputery

Książki odchodzą do lamusa. Jest to pewne, ponieważ nie można już tak często jak niegdyś zobaczyć dzieci w bibliotekach czy w ogóle z książką w ręku., Teraz jak trzeba odrobić jakieś zadanie domowe, to dzieci najchętniej sięgają do sieci, ponieważ po jednym czy dwóch kliknięciach zadanie jest gotowe. Niestety nawet nie wysilają się, by to przepisać. Po prostu wszystko drukują, bez wcześniejszego przeczytania. Nie jest to niestety najlepsza metoda na wzbogacenie się, ponieważ takie postępowanie sprawia, że nie myśli się o tym, co się robi.

Poza tym w taki sposób nikt niczego nie jest się w stanie nauczyć. Dzieje się tak, ponieważ rodzice mają coraz mniej czasu, by się zając swoimi pociechami. Wszechobecne komputery zastępują dawne zabawy z dziećmi i całkowicie zapełniają im czas, który kiedyś spędzały inaczej. Jest to bardzo zgubne i jeśli człowiek w ten sposób podchodzi do sprawy, to ma niezwykły kłopot w przyszłości. Nie powinno się więc dopuszczać do takiego niebezpiecznego momentu, który mógłby zagrozić przyszłej edukacji dzieci. Lepiej nie przesadzać z korzystaniem z komputera i czasami używać tradycyjnych narzędzi, by całkowicie nie odciąć się od cywilizacji i kultury. Komputery, informatyka, postęp – to wszystko jest oczywiście bardzo ważne i nie wypada się z tym kłócić. Lecz nie można małym dzieciom pozwalać na wszystko, co tylko chcą. Przez cały dzień nie można bowiem pozostawać w stanie zabawy. Dzieci muszą wiedzieć, kiedy jest czas na naukę, kiedy na odpoczynek, kiedy na rozrywkę. Często świat gier i rozmów prze Internet tak je pochłania, że nie mogą znaleźć sobie miejsca w normalnym świecie. Jest to bardzo niebezpieczne i jeśli się w porę nad tym nie zapanuje, to konsekwencje tego stanu rzeczy mogą być naprawdę opłakane. Komputery mogą być bardzo dobrym narzędziem nauki dla naszych pociech. Trzeba jednak z nich umiejętnie korzystać i przekazywać te dobre nawyki dzieciom i młodzieży. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że dzieci nie robią czegoś niedozwolonego przez Internet lub nie ściągają.

Komputery dla matek

Kategoria: Komputery

Po urodzeniu dziecka kobiety często mają spore kłopoty ze znalezieniem pracy. Jest to niezbyt dobra sytuacja, ponieważ po jakimś czasie spędzonym w domu z dzieckiem po prostu bardzo chcą wrócić do zawodu lub zacząć karierę. W dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne. Zresztą ludzi często nie stać na wykarmienie wieloosobowej rodziny, więc nikt nie na takie wyjście nie decyduje. Coraz więcej młodych mam decyduje się na rozpoczęcie domowej aktywności. I nie ma tu mowy wyłącznie o praniu, gotowaniu, sprzątaniu czy spacerach z dzieckiem. Kobiety stają się coraz bardzie przedsiębiorcze. Zakładają własne biznesy. Wykorzystują komputery oraz informatykę we własnym zakresie. Muszą tylko chcieć to robić, ponieważ jednak praca nawet przy komputerze wymaga chęci i odrobiny skupienia. Zawsze jest to jednak jakiś grosz, który nam wpada każdego miesiąca do kieszeni.

Zdarza się także, że firmy zwalniają bardzo wielu pracowników, ponieważ maszyny zaczynają wykonywać wszystkie czynności prze ludzie. Dzieje się tak z wielkimi fabrykami, w których maszyny stertowane są za pomocą komputerów. Wtedy potrzebni są także ludzie, którzy będą potrafili obsługiwać dany systemy. Zawsze więc trzeba być otwartym na dane tematy, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy będziemy musieli się przekwalifikować i zająć czymś, co nie było od początku w zasięgu naszych zainteresowań. Niekiedy kobiety decydują się na pozycjonowanie, innym razem zakładają własne firmy. Jest to bardzo ważne, by miały jasno określony cel. Czasami ważne jest by po prostu coś robiły – wtedy czują się bardzo wartościowe oraz niezależne. Pewna siebie młoda mama może osiągnąć naprawdę bardzo duże sukcesy. Komputery dają młodym kobietom obecnie taką szansę na samorozwój i uzyskanie wewnętrznej harmonii ze sobą oraz światem. Poza tym obycie z komputerem pozwoli na ustrzeżenie dzieci w różnych fazach ich dorastania przed szkodliwym działaniem komputera. Matki nauczą się mądrze korzystać z komputera. Jest to bardzo ważne. Ponieważ jeśli nie dopilnujemy naszych dzieci, to za jakiś czas może się okazać, ze nie dość, że chorują od komputera, to ich wyniki w szkole znacznie się pogorszyły. Nikt tego jednak by nie chciał.