Pozycjonowanie stron internetowych. Podstawowe informacje.

Kategoria: Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem, który ma za zadanie uplasować naszą stronę internetową na pierwszym miejscu w wyszukiwaniu organicznym w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych. Jeśli chodzi o Polskę mowa jest o wyszukiwarce Google, która skupia u siebie blisko dziewięćdziesiąt pięć procent udziałów w rynku. Wyszukiwarka ma wiele do powiedzenia jeśli chodzi o przeprowadzanie procesu pozycjonowania. Każda wyszukiwarka posiada specjalny proceder, który sprawia, że jeden strony znajdują się wyżej, a drugie błyskawicznie spadają na niższe pozycje. W przypadku Google za ten proces odpowiadają roboty indeksujące, które swoją pracę wykonują niemal automatycznie. Roboty są przeznaczone do zbierana informacji na temat danej strony internetowej. Roboty wypuszczane są w miejscach, w których pojawia się wiele odnośników. Idealnymi miejscami na początek są katalogi stron. Innym miejscem, gdzie bardzo często robot rozpoczyna swoją pracę jest strona, która jest popularna i zawiera sporo odsyłaczy. Tuta j panuje prosta zasada, która mówi, że im więcej odnośników tym lepszy wybór.

Po uruchomieniu specjalnego programu robot zaczyna analizować stronę internetową i wyniki wysyła do centrali. Informacje analizowanie przez robota są objęte ścisłą tajemnicą. Petycjonerzy mogą się jedynie domyślać co jest brane przez nich pod uwagę w pierwszym rzędzie. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że preferencje Google w tej kwestii co jakiś czas ulegają zmianie. Oczywiście z racji tego, że internet jest ogromną przestrzenią jeden robot nie wystarczy. Wyszukiwarki mają ich setki jeśli nie tysiące. Dzięki temu indeksowanie stron przebiega znacznie szybciej i wyniki są zdecydowanie szybciej widoczne. Każda strona jest lepiej widziana przez robota jeżeli jest dobrze zoptymalizowana. Najlepiej jest w momencie, gdy do naszej strony prowadzi wiele wartościowych odnośników. Nie bez znaczenia jest także to by nawigacja obecna na naszej stronie była możliwie jak najlepiej zaplanowana.

Tagi: , ,

4 komentarze do “Pozycjonowanie stron internetowych. Podstawowe informacje.”

 1. Biegan Says:

  Niewątpliwie pozycjonowanie potrafi zwiększyć nam znacznie ilość wizyt na stronie, jednak też należy z tym uważać bo efekt może być dokładnie odwrotny.

 2. Bryss_00 Says:

  Dokładnie tak, ryzyko że zrobimy coś źle i nasza strona poleci w kosmos jest całkiem spore

 3. Zremba Says:

  Zgadzam się, sam niestety to przerobiłem na własnej skórze i muszę przyznać że nie wyglądało to za fajnie, strasznie wkurza takie coś.

 4. wojcik Says:

  Ja też to przerabiałem ,zwłaszcza jak jest strona firmowa. Wówczas bardzo dotkliwie odczuwamy takie spadki.

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.