Dieta ketogeniczna – co warto o niej wiedzieć?

Dieta ketogeniczna – co warto o niej wiedzieć?

Coraz częściej słyszy się o diecie ketogenicznej, która polega na spożywaniu posiłków o niskiej zawartości węglowodanów. Niezamienione na energię węglowodany zamieniają się w tłuszcz, dlatego im mniej dostarczysz ich organizmowi, tym lepiej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tego typu diecie, przeczytaj ten artykuł.

Dieta ketogeniczna – inaczej ketogenna lub ketonowa

Jeśli myślisz o odchudzaniu i nie wiesz, od czego zacząć, przyjrzyj się bliżej tej właśnie diecie. Polega ona na wybyciu się lub zminimalizowaniu przyjmowania pokarmów zawierających węglowodany, czyli cukry. Zasada działanie diety ketogenicznej jest bardzo prosta. Jeśli organizm nie otrzymuje węglowodanów, musi wytwarzać energię inaczej, czyli ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Proces ten nazywa się ketozą, stad właśnie pochodzi nazwa diety.

Pamiętaj jednak, że nie można całkowicie pozbyć się węglowodanów z codziennego menu. Organizm musi mieć pewna ilość tych składników, aby mógł normalnie funkcjonować. Czyli przykładowo musisz zmniejszyć ich podaż z ok. 300 g do 50 g dziennie. Wtedy zauważysz po pewnym czasie pozytywne efekty stosowania diety.

Od czego zacząć?

Na początku przez pierwsze dni odchudzania dostarczaj organizmowi większą ilość białka. Oprócz tego jedz posiłki zawierające zdrowe tłuszcze i sporą ilość błonnika. Najlepiej dodać do diety dużą ilość warzyw, które są bogate w błonnik. Wprowadź też tłuste mięsa, ryby, masło i nabiał. Codzienne menu powinno zawierać produkty złożone aż z 75-90% tłuszczów, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Jeśli jednak nie wiesz, jak układać posiłki w codziennym jadłospisie lub po prostu nie masz na to czasu, zamów catering Łódź, Kraków, Warszawa, czy inne większe miasta oferują mnóstwo możliwości wyboru idealnego dla siebie cateringu. Przejrzyj dokładnie strony z ofertą różnych firm i wybierz tę, która spełni Twoje oczekiwania. Jest to bardzo atrakcyjna forma na dietę, ponieważ posiłki komponowane są przez specjalistów żywienia. Codziennie otrzymujesz dobrze zbilansowany zestaw dań, które masz dostarczone pod drzwi Twojego domu. Wystarczy złożyć zamówienie i przez miesiąc cieszyć się swobodą oraz oczekiwać efektów diety.

Różności Zdrowie