Finger food — poznaj stylowy hit imprezowy

Finger food — poznaj stylowy hit imprezowy

Przygotowanie imprezy okolicznościowej lub spotkania biznesowego wymaga od organizatorów przygotowania odpowiednich posiłków dla zaproszonych gości. Nie zawsze jednak muszą to być ciepłe potrawy, które wymagają spożycia ich przy stole. Zdarza się, że ze względu na brak odpowiedniej ilości miejsca nie jest możliwe np. ustawienie dużego stołu, czy też charakterze zabawy nie pozwala na długie biesiadowanie przy suto zastawionym stole. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi finger food catering. Co to jest oraz co warto o nim wiedzieć?

Finger food catering — co to właściwie jest?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają niewielkie przekąski, które spożywa się przy pomocy rąk. Takie tapas można przygotować samemu lub postawić na finger food catering, który wykona wszystko z odpowiednią starannością. Przekąski tego typu mogą być różne, istotne jest jedynie to, aby można było spożywać je w dwóch, maksymalnie trzech kęsach — i to bez konieczności używania sztućców.

Jakie są zalety przekąsek przygotowanych w stylu finger food?

Jednym z największych plusów, jakie oferuje niemal każdy finger food catering, jest przede wszystkim wygoda. Niewielkie przekąski można swobodnie spożywać prawie w każdej sytuacji. Biorąc pod uwagę ich rozmiary oraz praktyczne formy podania, nie ma potrzeby poświęcać na tę czynność zbyt wiele czasu. Co więcej, nie są do tego niezbędne specjalnie przygotowane zestawy.

Można je degustować na stojąco w trakcie rozmowy z partnerem na domówce u przyjaciela lub również w czasie kilkuminutowej przerwy na spotkaniu biznesowym. Kolejną zaletą finger food jest to, iż wszechstronna oferta przepisów umożliwia dostosowanie menu do najróżniejszych wymagań gości i typu uroczystości. Tym samym bufet z przekąskami będzie świetnym rozwiązaniem zarówno na firmowych bankietach, jak i imprezach. Dodatkowym plusem jest również możliwość wyboru diety wegańskiej lub wegetariańskiej.

Jakie przekąski uznawane są za finger food?

Jedynymi ramami, jakie ograniczają przygotowanie finger food są: preferencje gości oraz pomysłowość kucharza. Tak więc do tej kategorii dań zalicza się wszystkie te, które można zjeść bez używania sztućców i w dość krótkim czasie. Jak można zauważyć — wybór jest naprawdę ogromny. Można spotkać się z kilkoma typami takich przekąsek, które pasują na każdą zabawę. Wśród nich można spotkać kolorowe kanapeczki, tartinki, mini Tatary, mini tortille w wersjach wegetariańskiej, wegańskiej i mięsnej oraz qursadillas. Świetnie sprawdzają się również deski wędlin i serów. Dla wielbicieli słodkości doskonałą opcją jest zamówienie mini deserów w formie tarteletek, babeczek, sałatek owocowych, musów czy galaretek

Różności Zakupy