Czy powinieneś ubrać swoje bliźniaki tak samo?

Czy powinieneś ubrać swoje bliźniaki tak samo?

Jedną z przyjemności bycia macochą jest bycie macochą bliźniaków. Bliźnięta są wyjątkowe i jako rodzic nie ma nic piękniejszego niż obserwowanie, jak relacje między nimi rozwijają się i kwitną dzień po dniu. Kolejną piękną częścią rodzicielstwa bliźniaków jest obserwowanie, jak rosną jako jednostki i odnajdują swoją własną tożsamość.

Ich tożsamość może być odzwierciedlona na różne sposoby – ich osobowość jest najważniejsza, ale są też bardziej praktyczne aspekty, a jednym z nich jest odzież Twoich dzieci, w tym obuwie . Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy ludziom, gdy mówisz o bliźniakach, są urocze pasujące stroje. I to rodzi pytanie –

Czy powinieneś ubrać bliźniaki identycznie? 

W zależności od tego, kogo zapytasz, otrzymasz różne odpowiedzi. I chociaż każda opcja ubierania bliźniaków ma swoje wady i zalety, skłaniam się ku niemu, a oto dlaczego.

To dziwne …

Znasz zestaw bliźniaków, o których mówię. Dzień w dzień są ubrani tak samo od stóp do głów. Wyglądają tak samo i są często i przypadkowo nazywani imieniem rodzeństwa. Kiedy pierwszy raz je widzisz, myślisz, że to urocze. Te same duże brązowe oczy, te same urocze fale we włosach, te same pasujące śliniaczki i malutkie skarpetki dziecięce . Za drugim razem nadal myślisz, że to słodkie. Podczas trzeciego spotkania zastanawiasz się, dlaczego te dzieci znów są identycznie ubrane.

Każdy dla siebie i tak dalej, ale uważam, że dziwne i trochę przerażające jest ubieranie bliźniaków przez cały czas identycznie . Chociaż ma to trochę sensu z praktycznego punktu widzenia (więcej o tym później), nie rozumiem, dlaczego rodzice bliźniaków, a nawet rodzice dzieci w zbliżonym wieku, naciskają na program identycznego ubierania się.

O co chodzi z fascynacją jednolitością? To nie jest pytanie retoryczne, naprawdę chciałbym wiedzieć. Jasne, fajnie jest widzieć dwoje małych ludzi, którzy wyglądają tak samo, ze wzrostem liczby wielokrotności, który jest obecnie coraz bardziej powszechny. Ale nadal uważam, że może szybko przekształcić się z uroczego w przerażający.

To tworzy zamieszanie

Są bliźnięta jednojajowe, potem są bliźnięta identyczne. Znasz te bliźniaki, które są tak podobne do siebie, że nie wiesz, jak ich rodzice mogą je odróżnić? Bądź pewien, że tak, ale pamiętaj, że opiekunka do dziecka, a nawet personel przedszkola może nie być w stanie tego zrobić.

Kiedy bliźniacy wybierają własne ubrania lub są ubrani zgodnie ze swoją osobowością, której możesz być świadomy od najmłodszych lat, pomaga to innym zidentyfikować dziecko zgodnie z własnymi upodobaniami i niechęciami. Z kolei pomaga ludziom znacznie szybciej odnosić się do ich indywidualnych osobowości.

Następnie wchodzimy na śliskie zbocze zdrowia. Jeśli jedno dziecko jest pod wpływem pogody i otrzymało lekarstwa, skąd wiesz, kto je zażył? Jest jeszcze gorzej, jeśli oboje są chorzy, ale mają różne objawy, a uczucie stresu tylko się mnoży, jeśli w domu są również dzieci.

Ubieranie każdego dziecka w różne kolory może pomóc zapewnić, że ktokolwiek pomaga w opiece nad dziećmi, nadal wie, jak je odróżnić. Nawet jeśli to twoja mama i uważasz, że powinna wiedzieć, która jest która!

To może wypaczyć ich tożsamość

Teraz przechodzimy do poważnych rzeczy. Wiem, że są tacy z was, którzy mogą podskoczyć mi do gardła, słysząc tak donośne stwierdzenie. I tak, to ważne oświadczenie. Chociaż nie ma określonego sposobu, aby to udowodnić, a niektórzy mogą postrzegać ubieranie bliźniaków jednakowo jako nieszkodliwe ćwiczenie w tworzeniu więzi, może to mieć reperkusje, o których możesz nawet nie myśleć.

Bliźnięta dzielą się wszystkim. A może kiedy są dziećmi, naprawdę nie będzie miało znaczenia, że ​​mają na sobie taki sam strój jak ich rodzeństwo. Ale jeśli program będzie nadal forsowany i stosowany w innych dziedzinach ich życia, może to doprowadzić do tej jednolitości, która może utrudniać poczucie tożsamości i indywidualności dzieci już od najmłodszych lat.

Może to nie przeszkadza, ale myśl, że może to coś, co traktujemy poważnie. Jak wspomniałem wcześniej, jednakowe ubieranie dzieci przynosi praktyczne korzyści.

Korzyści z ubierania bliźniaków są takie same

Po wszystkim, co powiedziałem, stwierdzenie, że to korzyści, może się wydać hipokryzją. Tak, czasami ubieram bliźniaki dokładnie tak samo. Nie chodzi jednak o czynnik słodyczy! Kiedy więc ubierają się dokładnie tak samo?

  1. Kiedy wybierają własne ubrania i chcą się ubierać tak samo.
  2. Kiedy nie przejmują się tym, w co się ubrać, co jest rzadkie, ale zdarza się.
  3. Zawsze, gdy podróżujemy lub jedziemy do wesołego miasteczka, itp. Zasadniczo, gdy będzie dużo innych małych dzieci i muszę je dostrzec w tłumie.
Rodzina Zakupy