Nigdy nie jest za późno, aby dobrze radzić sobie z pieniędzmi

Nigdy nie jest za późno, aby dobrze radzić sobie z pieniędzmi

Nie masz pieniędzy? Prawdopodobnie akceptujesz to jako część swojej osobowości, jak zawsze spóźnianie się lub nie bycie porannym człowiekiem. Nie możemy wszyscy być dobrzy z pieniędzmi, tak jak nie wszyscy możemy być dobrzy we wszystkim, prawda?

Ale bycie dobrym z pieniędzmi jest czymś, do czego każdy powinien dążyć, jest ważne dla Twojej przyszłości. Nauczenie się, jak zarządzać swoimi finansami, może uczynić cię bardziej odpowiedzialnym i znacznie ułatwić te ważne chwile w życiu, takie jak kupno domu.

Myślisz, że jest za późno, aby zacząć dobrze radzić sobie z pieniędzmi? Pomyśl jeszcze raz. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby na dobre obrócić swoje finanse.

Narysuj linię

Jeśli żyjesz każdego miesiąca od wypłaty do wypłaty, musisz dojść do punktu, w którym wystarczy. Zwykłe „Zrobię lepiej w przyszłym miesiącu” nie wystarczy, musisz być gotowy do podjęcia poważnych działań. Narysuj granicę pod swoimi obecnymi nawykami i złóż trwałe przysięgę, że zrobisz lepiej. Podobnie jak rzucenie palenia lub decyzja o odchudzaniu, musisz podjąć działania już teraz.

Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie tego jest ustalenie swojej sytuacji finansowej. Oznacza to wypracowanie wszystkich swoich wydatków, przeglądając swoje oświadczenia i odnotowując wszystkie swoje długi. Kiedy wiesz, ile jesteś winien i na co trafiają Twoje pieniądze, możesz zacząć wprowadzać duże zmiany. 

Oczyść swoje długi

Spłata długów to ważny krok w kierunku lepszego dysponowania pieniędzmi. Nie tylko pomoże to w uzyskaniu zdolności kredytowej, ale również pieniądze wydane na spłaty każdego miesiąca mogą wkrótce trafić z powrotem do Twojej kieszeni, a nie do pożyczkodawców.

Istnieje wiele sposobów na wyjście z długów . Po wyczyszczeniu minimów i upewnieniu się, że najpierw spłacisz najwyższe stopy procentowe, możesz zacząć radzić sobie ze swoimi długami i poprawiać swoje finanse.

Postaraj się przeznaczyć jak najwięcej pieniędzy na spłatę długów. Im szybciej zapłacisz, tym mniejsze odsetki zapłacisz ogółem, co oznacza, że ​​zwrócisz mniej, niż gdybyś spłacał tylko minimalne płatności każdego miesiąca.

Odkryj korzyści płynące z budżetowania

Budżetowanie to proste podejście do lepszego zarządzania pieniędzmi każdego miesiąca. Ustalając sobie budżet, będziesz dokładnie wiedzieć, ile pieniędzy przeznaczasz na rachunki i inne wydatki, jakie masz oszczędności, a ile pozostało Ci do wydania w danym miesiącu. Twój budżet może się zmieniać w zależności od tego, czy otrzymałeś jakieś bonusy lub inne dochody, które zwiększają Twoje zarobki.

Tworzenie budżetu jest proste, a jeśli trzymasz się budżetu 50/20/30, w którym 50% twoich zarobków jest przeznaczane na potrzeby, takie jak kredyt hipoteczny / czynsz, rachunki itp. 30% przeznaczane jest na potrzeby, takie jak jedzenie na mieście , kontakty towarzyskie itp., a następnie 20% idzie na oszczędności lub na spłatę długów. Istnieje kilka świetnych narzędzi, które pomogą Ci zarządzać budżetem i być na bieżąco.

Przy tworzeniu budżetu , nie należy zapominać o rzeczach takich jak Boże Narodzenie, urodziny i wesela. Mogą one wyglądać jak nieoczekiwane wydatki i sprawić, że będziesz walczył w miesiącach, w których musisz za nie zapłacić. Rozłożenie kosztów na cały rok może sprawić, że specjalne okazje będą znacznie tańsze.

Zmień swoje podejście do oszczędzania

Jak wyglądają obecnie Twoje oszczędności? Jeśli masz tendencję do zagłębiania się w swoje oszczędności każdego miesiąca, aby zdążyć na wypłatę, prawdopodobnie pula jest prawie pusta. Ale możesz to łatwo zmienić.

Zacznij od zainwestowania pieniędzy w oszczędności w dniu wypłaty. Jeśli spróbujesz to zrobić pod koniec miesiąca, prawdopodobnie wydasz pieniądze, zanim nadarzy się okazja. Wpłać pieniądze na konto oszczędnościowe, do którego nie masz łatwo dostępu – jest to idealne rozwiązanie dla Twoich długoterminowych celów oszczędnościowych. Możesz także utworzyć awaryjny fundusz oszczędnościowy, do którego możesz się zagłębić w nagłych wypadkach, ale zachowaj ten mały, aby pomóc odłożyć więcej pieniędzy na większe konto oszczędnościowe.

Skorzystaj z porad i wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy, aby każdego miesiąca zaoszczędzić trochę więcej. Od ograniczania zakupów spożywczych po używanie kodów rabatowych, aby pomóc Ci robić zakupy, wszystko się sumuje i robi różnicę. Powinieneś także regularnie porównywać dostawców mediów i ubezpieczycieli – może istnieć kilka prostych sposobów na obniżenie płatności, które pomogą Ci zaoszczędzić więcej. 

Wszelkie pieniądze, które zaoszczędzisz na czymś, za co musiałbyś zapłacić, na przykład element garderoby lub posiłek w restauracji, odłóż na bok różnicę. To może dać ci niezłą sumkę do zafundowania sobie w przyszłości.

Przeczytaj porady dotyczące finansów osobistych

Jednym z najlepszych sposobów na kontrolowanie finansów jest czytanie wiadomości i blogów o finansach osobistych. Możesz uzyskać świetne wskazówki, które pomogą Ci uzyskać najlepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych, ubezpieczeń, oszczędności itp., A także kilka świetnych wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy.

Przeczytaj Odpowiedzialność fiskalna: może poprawić twoją finansową teraźniejszość i przyszłość , to świetny artykuł, który pomoże ci pomyśleć o swojej finansowej przyszłości. Większość z nas nie myśli o naszej emeryturze lub emeryturach, ale zaczynając teraz poprawiać swoje finanse, będziesz w stanie planować znacznie lepiej na przyszłość.

Użyj aplikacji, która zrobi wszystko za Ciebie

Myślisz, że zarządzanie pieniędzmi brzmi jak zbyt ciężka praca? Niech aplikacja zrobi to za Ciebie! Istnieje kilka świetnych aplikacji do zarządzania pieniędzmi, które pomagają kontrolować wydatki. Mogą pomóc ci trzymać się budżetu, sprawić, że zorientujesz się, czy zakupy są przystępne, czy nie, i pomogą odłożyć trochę więcej pieniędzy każdego miesiąca.

Dzięki dostępowi do wszystkich informacji finansowych za naciśnięciem jednego przycisku, możesz mieć większą kontrolę nad swoimi finansami i nie napotkać żadnych niespodzianek w połowie miesiąca. Możliwość zobaczenia, jak wydajesz i trzymanie się tygodniowego budżetu, da ci więcej pewności finansowej i nauczy cię dobrych nawyków w przyszłości.

Zmień swoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy

Jeśli zawsze szybko kupujesz coś, czego niekoniecznie „potrzebujesz”, dlaczego nie zmienić swojego podejścia? Zamiast kupować to od razu, pomyśl o tym. Śpiąc przez noc przy zakupie, prawdopodobnie przekonasz się, że rano zmieniłeś zdanie – oszczędzając przy tym pieniądze!

Oprócz mówienia „nie” zwiększaniu wydatków, pomyśl o zmianie sposobu kupowania rzeczy. W tej chwili duży nacisk kładzie się na życie w sposób zrównoważony i możesz wejść na pokład, kupując używane rzeczy i starając się inwestować w przedmioty, które będą trwałe , w przeciwieństwie do tych, które wkrótce trafią na wysypisko. Od odzieży po meble – możesz zmienić swoje podejście do zakupów, aby mniej marnować i przyczyniać się do tworzenia lepszego środowiska.

Zawsze miej cel oszczędnościowy

Poważne podejście do finansów jest łatwiejsze, gdy masz na myśli cel. Wyznaczenie celu oszczędnościowego , takiego jak depozyt domu lub pieniądze na podróż, zachęci Cię do większych oszczędności i zapewni fantastyczną nagrodę na koniec. Upewnij się, że zawsze masz jeden cel oszczędnościowy lub wiele celów, które pomogą Ci zaplanować przyszłość.

Bez względu na swoją obecną sytuację finansową możesz zmienić sytuację, aby wprowadzić pewne pozytywne zmiany. Od spłacania długów po zmianę miesięcznych nawyków finansowych – istnieją sposoby, aby stać się lepszym z pieniędzmi i poprawić sytuację na przyszłość. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dobrze radzić sobie z pieniędzmi, więc zacznij teraz. 

Firma Rodzina