Przewodnik po indyjskich strojach ślubnych

Przewodnik po indyjskich strojach ślubnych

Decyzja, w co się ubrać na wesele, może być ciężką próbą. Dodając do tego potrzebę uwzględnienia różnych zwyczajów kulturowych, może to być całkowicie oszałamiające. Jako ludzie z Zachodu mamy pojęcie, czego się spodziewać. Panna młoda będzie ubrana na biało, a goście będą ubrani w strój koktajlowy lub coś bardziej formalnego. Ale jaki jest właściwy strój weselny na wesele z kulturowymi powiązaniami z Indiami? Jeśli zastanawiałeś się nad indyjskimi strojami ślubnymi to ten wpis jest dla Ciebie!

W co będzie ubrana Oblubienica?

Panny młode są znane w Wielkiej Brytanii z pochlebnych białych sukienek, którym towarzyszy długi tren i welon. Ale jak wypada porównanie naszych tradycji ślubnych z Indiami?

Ponieważ Indie są tak rozległym krajem, strój panny młodej zależy od regionu, z którego pochodzi. W niektórych regionach może zdecydować się na noszenie sari, czyli ubrania, które wygląda jak długa zasłona, w innych nosi lehenga, czyli długą spódnicę. Często panna młoda jest ubrana na czerwono lub w inny intensywny kolor, jej ubrania będą starannie haftowane z efektownym wzorem.

Panna młoda i jej przyjęcie ślubne często mają hennę na dłoniach, przedramionach i nogach. Panna młoda nosi również piękną ozdobną biżuterię.

 

W co będzie ubrany pan młody?

Indyjscy mężczyźni często mają tradycyjny strój, którego oczekuje się od nich, jednak wielu z nich wybiera elegancki garnitur podobny do tego, jak ubierałby się pan młody w Wielkiej Brytanii.

Podobnie jak w przypadku kobiet, zależy to od regionu Indii, z którego pochodzi pan młody, jeśli chodzi o ubranie. Niektórzy przyszli mężowie noszą tradycyjne stroje, takie jak dhoti, czyli prostokątny materiał zawiązany wokół talii. W innych regionach noszą sherwani (długi płaszcz), kurta (luźną opadającą koszulę, która wisi poniżej kolan) lub zachodni garnitur.

Mężczyźni również noszą hennę na ciele, ale jest ona mniej wyszukana i często ukryta.

W co powinni ubrać goście?

Wybór stroju na gościa weselnego może być trudny , ponieważ istnieje wiele tradycji i symboli, których możesz nie znać i nie chcesz nikogo urazić.

Na indyjskim weselu im odważniejszy strój, tym lepszy. Noszenie żywych kolorów sprawi, że dopasujesz się do indyjskich gości. Goście powinni unikać bieli lub czerni, ponieważ są to kolory noszone na pogrzebach i żałobie w Indiach. Unikaj ubierania się na czerwono, ponieważ panna młoda prawdopodobnie ubierze się w ten kolor, a ty nie chcesz przesadzać z panną młodą. 

Goście kobiet nie powinni odsłonić ramion, nosić bluzki z głębokim dekoltem lub krótkie spódniczki; można to uznać za brak szacunku – sukienka w kolorze biżuteryjnym z szalem to odpowiedni strój. Indyjskie kobiety będą najprawdopodobniej ubrane w kolorowe sari lub anarkali. Biżuteria jest również ważna dla kobiet, wybierz wyrazisty element na szyję z pasującymi kolczykami i bransoletkami.

Mężczyźni często noszą skrojoną na miarę kurta z piżamą, a na kurtę można dodać dupatta (szal). Na ich stopy często noszone są sandały, spodnie dresowe lub spodnie, ponieważ są one wygodne i zapobiegają przegrzaniu.

Goście mogą również oczekiwać, że zakryją głowy, jeśli ślub odbywa się w świątyni. W tym celu kobiety mogą nosić na głowie długi szalik lub pashminę, a mężczyźni zwykle otrzymują nakrycie głowy, takie jak duża chusteczka.

Indyjskie wesele jest często długotrwałym wydarzeniem. Może to trwać trzy dni, więc upewnij się, że masz na sobie luźny i wygodny indyjski strój ślubny.

Różności