Weston w West Virginia – ciekawe miejsce do odwiedzenia

Weston w West Virginia – ciekawe miejsce do odwiedzenia

Azyl Trans Allegheny Lunatic Asylum w Weston West Virginia to jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w USA . Został zbudowany przez Zgromadzenie Ogólne Wirginii na początku 1850 roku. W tym czasie Zgromadzenie Ogólne Wirginii nie zostało uznane za stan. Trans Allegheny Lunatic Asylum został otwarty jako szpital psychiatryczny, znany również jako szpital psychiatryczny. Zaprojektowano go na 250 pacjentów, ale w 1938 roku była to sześciokrotnie nadwyżka. Pacjenci szaleli z przewagą liczebną; personel starał się odzyskać kontrolę.

W 1950 roku z 2600 pacjentami, ponad dziesięciokrotnie więcej, niż zamierzano pomieścić. Ze względu na przepełnienie okna szpitala były zasypywane, ciemniejąc i dodatkowo wychładzając pomieszczenia. Tapeta łuszczyła się, gniła i podarta przez pacjentów. Walter Freeman, słynny chirurg i zwolennik lobotomii, zaczął eksperymentować z lobotomią w szpitalu.

Freeman wykonał wiele lobotomii, które doprowadziły zdrowych pacjentów do trwałych uszkodzeń fizycznych i poznawczych. Jego metody obejmują wsunięcie spiczastego pręta jak szpikulca do lodu w oczy pacjenta za pomocą młotka, aby zmusić go do przecięcia tkanki łącznej w korze przedczołowej mózgu, co doprowadziło do wielu zgonów.

W 2007 roku Trans Allegheny w Weston West Virginia został ponownie otwarty dla turystów, ludzie mówią, że czują obecność kilku pacjentów, którzy zginęli w szokujących warunkach. Trans Allegheny to jeden z największych ręcznie ciętych kamiennych budynków w USA, uważany za drugi co do wielkości ręcznie cięty budynek z piaskowca na świecie.

Wycieczki

Obecnie dla zwiedzających dostępnych jest wiele wycieczek-:

  • 90-minutowa wycieczka dzienna – 35 USD
  • Dwugodzinna wycieczka nocna – 40 USD
  • Wycieczka całodniowa od 9:00 do 5:00 – 100 $

Odwiedzając Trans Allegheny w Weston West Virginia można spotkać badaczy zjawisk paranormalnych ze sprzętem fotograficznym i cyfrowymi rejestratorami. Będziesz mógł spędzić dwie godziny w każdym z azylu, niektóre z bardziej znanych duchów szpitala, w tym Lilly (mała dziewczynka, która urodziła się w azylu) według gości, którzy nadal bawi się zabawkami w swoim pokoju, Jesse – mężczyzna, który zmarł na zawał serca w wannie, pacjent i żołnierz wojny domowej zamordowany przez swoich współlokatorów.

Jeśli podróżujesz do historycznych nawiedzonych szpitali, zarezerwuj lot na lotnisko North Central West Virginia, które znajduje się zaledwie 27 mil od miasta Weston. Jako podróżnik międzynarodowy powinieneś posiadać amerykańską wizę lub zezwolenie ESTA.

ESTA Wiza amerykańska

Wiza amerykańska o zautomatyzowany proces, który upoważnia wnioskodawcę do podróży do Stanów Zjednoczonych. To tylko zgoda na podróż i gwarancja wjazdu do USA. Ten program jest dostępny tylko dla obywateli krajów objętych Programem Ruchu Bezwizowego.

Jeśli wniosek o zezwolenie ESTA wnioskodawcy zostanie odrzucony, nadal może on ubiegać się o wizę amerykańską. Tutaj musimy zrozumieć, że autoryzacja ESTA to nie to samo, co wiza. Zezwolenie ESTA pozwala tylko na podróż; nie spełnia innych wymogów prawnych, które uprawniają do wjazdu do USA.

Wniosek ESTA jest ważny przez 2 lata od daty wydania zezwolenia. W ciągu tych dwóch lat zezwolenia dozwolony jest wielokrotny wjazd. Ważne jest, aby sprawdzić datę ważności ESTA. Aby sprawdzić ESTA online, musisz wypełnić prosty formularz online. Wymagane są tylko podstawowe informacje od wnioskodawcy, aby wiedzieć, czy jego wniosek jest ważny, czy nie.

Jeśli Twoja ESTA jest ważna, musisz sprawdzić datę wygaśnięcia paszportu, ponieważ będziesz mógł podróżować przed wygaśnięciem ESTA lub wygaśnięciem paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Miejsca do zobaczenia w Weston

Muzeum Szkła Amerykańskiego – posiada wspaniałą kolekcję wspaniałego kolorowego i błyszczącego szkła producentów od 1860 roku. Mają około dwudziestu tysięcy eksponatów. Ma wycieczki z przewodnikiem, które obejmują National Marble Museum i nasz witrażowy domek dla lalek Lady Jane.

Lambert’s Vintage Wines – to miejsce, w którym można zjeść pyszną pizzę opalaną drewnem z klasycznym słodkim winem.

Mountaineer Military Museum – jedno z historycznych muzeów wojskowych w USA, które pokazuje wkład i poświęcenie żołnierzy

Kurator – jeśli odwiedzasz Weston, nie przegap wyjątkowego miejsca, w którym możesz kupić obrazy, miód, biżuterię, prezenty, szkło, olejki eteryczne, płyny mydlane.

Ember Arts – wejdź do najlepszej sztuki Ember, która oferuje stapianie szkła, malowanie ceramiki, malowanie na szkle i mozaiki.

Mann Cave Distilling – oferuje jedne z najlepszych whisky, Moonshine Gin i Vodka. Możesz doświadczyć wycieczki i tego, jak powstają te alkohole.

WVU Jackson’s Mill Farmstead – Jest to zabytkowy pałac, który co roku obchodzi Jubileusz w weekend z okazji święta pracy, w tym wystawa maszyn rolniczych, muzyka na żywo, obóz wojny secesyjnej i rekonstrukcja, sztuka i rzemiosło. Otaczają go wzgórza Zachodniej Wirginii.

Thyme Bistro – to jedna z najlepszych restauracji w mieście Weston, która serwuje różnorodne dania kontynentalne i wielodaniowe za rozsądną cenę. Położone jest w centrum miasta z pięknym wystrojem wnętrz

Różności