Żyrandole — hit czy kit — wady i zalety rozwiązania

Żyrandole — hit czy kit — wady i zalety rozwiązania

Światło jest jednym z ważniejszych elementów budujących klimat każdego pomieszczenia. Obecne aranżacje opierają się często na kilku różnych źródłach światła. Kupując lampy do domu, warto uwzględnić bardzo ciekawe rozwiązanie, jakim jest żyrandol nowoczesny.

Żyrandol nowoczesny jako unikatowy element wystroju

Żyrandol jest elementem stanowiącym bardzo często główny element wystroju pomieszczenia. Jedną z podstawowych zalet jest jego uniwersalność. Na rynku znajduje się wiele modeli, dzięki czemu można dobrać coś odpowiedniego do każdego pomieszczenia, zachowując poczucie stylu i estetyki. Zaistniała także możliwość zaprojektowania swojej własnej, unikatowej lampy. Operując wielkością, kolorem i kształtem stworzenie arcydzieła nie jest trudne. W związku z tym, że mamy różne rodzaje, to mamy także różne ceny, od kilkudziesięciu złotych aż do kilkudziesięciu tysięcy, dlatego odpowiednie jest stwierdzenie, że jest to rodzaj oświetlenia dla każdego. Trzeba także wziąć pod uwagę ilość dostarczonego światła. Zajmują się w centralnym punkcie oraz posiadają wiele żarówek. Przyczynia się to do dobrego rozpraszania światła.

A co z wadami żyrandoli?

Żyrandol nowoczesny pomimo licznych zalet ma także wady. Dostępny jest szeroki zakres różnych modeli. Niestety wykonane z kryształów i drogich metali są bardzo kosztowne i nie każdego stać na taki wydatek. Kolejną niedogodnością jest ilość żarówek. Z jednej strony jest to zaleta, ponieważ uzyskujemy dużo światła, natomiast częste przepalanie żarówek generuje koszty. Przed zakupem żyrandolu należy wziąć pod uwagę wysokość sufitów. Najbardziej odpowiednie są te wysokie, aby nie narazić innych na uszkodzenia ciała mogące powstać przez uderzenie głową w za nisko zamontowaną lampę. W przypadku niskich sufitów najlepszym rozwiązaniem okazuje się powieszenie go nad stołem. Ze względu na swój rozmiar oraz rozbudowany kształt utrzymanie tej lampy w czystości nie jest łatwe i zajmuje wiele czasu, co z pewnością jest dużym minusem dla osób lubiących czystość.

Dom