Jak zaaranżować mały przedpokój w bloku?

Jak zaaranżować mały przedpokój w bloku?

Przedpokój jest pomieszczeniem, którego aranżacja niejednokrotnie jest dość kłopotliwa. Niejednokrotnie bywa on ciasny, wąski, jak i również niedoświetlony. Co zrobić, aby ta trudna do urządzenia przestrzeń stała się funkcjonalna i estetyczna?

Przedpokój to miejsce, w którym mniej znaczy więcej

W przypadku aranżacji niewielkiego przedpokoju w bloku obowiązuje jedna, główna zasada – im niej zbędnych rzeczy, tym lepiej. Nikt nie chce przecież zagracać i tak niedużej przestrzeni, jednak pewnej ilości rzeczy po prostu nie da się wykluczyć. Buty, kurtki, parasole, szaliki – wszystkie one zazwyczaj przechowywane są w strefie wejściowej. Jednak zamiast wieszaków czy otwartych półek, w małym i wąskim przedpokoju lepiej sprawdzi się duża szafa wyposażona w przesuwne drzwi. Drzwi szafy powinny być gładkie lub zawierać sięgające sufitu lustro. Osoby, które preferują mniejsze podłużne lub okrągłe zwierciadła w tym miejscu, powinny zawiesić je ponad szafką na buty. W takim przypadku zaleca się postawić również na kinkiet nad lustro, który rozjaśni to niewielkie pomieszczenie. Każde lustrzane obicie to pewny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni, dlatego umieszczenie do w ciasnej strefie wyjściowej to doskonałe rozwiązanie.

Kinkiet nad lustro – idealny dodatek do małego, białego przedpokoju

Innym znanym i często stosowanym sposobem na powiększenie przestrzeni jest posłużenie się jasnymi barwami i światłem. Nawet osoby, które preferują w tym miejscu głęboką zieleń czy matową czerń, w tym przypadku powinny postawić na biel. Dzięki niej możliwe staje się nadanie wnętrzu lekkości i wypełnienie go powietrzem. Biel to nie jedyny kolor wykazujący takie właściwości — innym ciekawym pomysłem są pastelowe kolory, jak i również różnego rodzaju przełamania, które nadadzą pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Z racji, iż przedpokój zazwyczaj pozbawiony jest dopływu naturalnego źródła światła, w tym miejscu oświetlenie gra kluczową rolę. Koniecznie w tym miejscu musi znaleźć się oświetlenie ogólne, które włącza się od razu po wejściu do mieszkania. Nie może zabraknąć również funkcjonalnego oświetlenia zwierciadła, które pozwoli na wygodne przygotowanie się do wyjścia. Kinkiet nad lustro to sposób na zarówno doświetlenie całego pomieszczenia, jak i lustra.

Dom